Robotyzacja pakowania

Robotyzacja pakowania to same zalety. Optymalizacja procesów jest jednym z wielu czynników przynoszących dochód producentom. Przy pakowaniu produktów zastąpienie siły rąk ludzkich maszynami wydaje się oczywiste. To przede wszystkim zwiększenie wydajności. To także przełożenie ciężkiej pracy na maszyny do pakowania w kartony i paletyzacji.

Człowiek występuje w tym przypadku jedynie jako kontroler procesu. Robotyzacja pakowania w fabrykach stała się faktem. Zwłaszcza wśród dużych producentów, którzy korzystają z całkowicie automatycznych linii produkcyjnych. Robotyzacją pakowania zainteresowane są też małe firmy. Wynika to przede wszystkim z zalet, jakie niesie wdrożenie maszyn. To głównie:

 • Wydajność procesu pakowania maszynowego;
 • Precyzja i dokładność pakowania i paletowania;
 • Oszczędność czasu, energii i zasobów ludzkich;
 • Łatwa obsługa zrobotyzowanej linii pakującej;
 • Wygodne i bezpieczne miejsce pracy.

Robotyzacja procesu pakowania w firmach to oszczędność i wygoda. Do tej tezy nie trzeba przekonywać nikogo. Doskonale wiemy o tym w JK Robotics. Dzięki naszym zautomatyzowanym liniom pakującym producenci zwiększyli wydajność linii. Nieomylne maszyny do pakowania w karton i paletowania są bowiem szybkie. Obsługują przy tym opakowania o różnych gabarytach.

Zalety wynikające z automatyzacji pakowania

Automatyczne systemy pakowania zapewniają precyzję w wykonywaniu procesów. Nie mylą się. Są szybkie i wydajne. Dodatkowo zdolne są do:

 • Identyfikacji produktów – zaawansowane czujniki umożliwiają kontrolę wydajności;
 • Manipulacja produktami – maszyny do pakowania przenoszą produkty, zabezpieczając je przed uszkodzeniem. Redukuje się w ten sposób ilość odpadów. Podnosi to jakość produktów i eliminuje straty do minimum;
 • Dostosowanie do różnych opakowań – uniwersalność zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Opakowania mogą mieć różną wielkość, kształt oraz wagę.

Robotyzacja pakowania przynosi oczekiwane i stałe efekty. Oszczędza czas i zasoby. Istotna jest przy tym wydajność automatycznej linii pakującej. Może ona pracować bez przerw w trybie 24/7. To sprawia, że linia pakująca odbiera produkcję na bieżąco, bez generowania opóźnień. To żmudne i powtarzalne zadanie. Stąd w obsłudze procesu najlepiej sprawdzają się automaty.

Robotyzacja pakowania — procesy maszyn od JK Robotics

Robotyzacja pakowania to proces ściśle zależny od specyfiki produkcji. Mają tu bowiem znaczenie różne czynniki. Istotne są kształt i wielkość opakowania. Ważne są także możliwości składowania warstwowego. Raz zaprogramowane maszyny do pakowania będą pamiętały ustawienia. Ogranicza to możliwość popełnienia pomyłki przez obsługę linii. Automatyczne linie pakujące od JK Robotics wykonują wiele czynności. Są to między innymi:

 • lokalizacja produktów na transporterze;
 • pobieranie i układanie pojedynczych opakowań;
 • zamykanie i zaklejanie kartonów;
 • etykietowanie opakowań zbiorczych;
 • integracja linii pakujących.

Wszystkie te czynności składają się na niezwykle wygodny proces pakowania. Ingerencja ludzka sprowadza się tu do kontroli i odbioru gotowych do transportu palet. Automatyczne linie pakujące od JK Robotics ułatwiają przy tym logistykę. Odpowiednio oznaczony towar jest łatwy do odszukania zarówno w aplikacjach, jak i samym magazynie.

Automatyczne pakowanie i paletyzowanie

Nowoczesne pakowanie wymaga nowoczesnych maszyn i automatyzacji. To właśnie przekłada się na wysokie wyniki efektywności procesu. Automatyczne linie pakujące od JK Robotics sprostają wysokim wymaganiom. Głównym celem jest skrócenie czasu procesu. Nie bez znaczenia jest też dokładność. Ta bowiem świadczy o standardzie producenta. Na liniach pakujących od JK Robotics wszystko jest pod kontrolą. Maszyny pakują i umieszczają na paletach przeróżne produkty. Trafiły bowiem do przedstawicieli różnych branż. Urządzenia naszej produkcji wykonywane są ściśle pod potrzeby Klienta. Chcesz wiedzieć więcej na temat automatycznych linii pakujących JK Robotics? Zapraszamy do kontaktu!