Mieszalniki

Realizujemy produkcję mieszalników dedykowanych płynom o pojemności od 5 litrów do 30 000 litrów. W zależności od rozmiaru procesu, oferujemy mieszalniki laboratoryjne, mieszalniki pilotażowe oraz mieszalniki przemysłowe. Nasze projekty i urządzenia obejmują różnorodne sektory, obejmując mieszalniki spożywcze, mieszalniki farmaceutyczne i inne dziedziny. Tworzymy mieszalniki przemysłowe z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI 304 oraz kwasoodpornej stali AISI 316.

Mieszalniki przemysłowe od JK Robotics

Mieszalniki przemysłowe są powszechnie stosowane w wielu branżach. Ich zadaniem jest łączenie substratów celem osiągnięcia jednolitej masy. W przemyśle wyróżnia się dwa rodzaje mieszanin płynnych. To zawiesina, która jest mieszaniną niejednorodną. Druga to emulsja, czyli mieszanina jednorodna. W wyniku mieszania półproduktów otrzymuje się ujednoliconą pod względem stężenia, lepkości i gęstości masę. Mieszalniki przemysłowe umożliwiają uzyskanie optymalnego połączenia składników w krótkim czasie. Odbywa się to przy minimalnym nakładzie energii. Mieszalnik przemysłowy ma postać zbiornika. Jego głównym elementem jest mieszadło. Ten element dopasowany jest do specyfiki produkcji. Mieszalniki wykorzystywane są do procesów wymiany ciepła i masy. Niekiedy stosuje się je do przyspieszenia reakcji chemicznych. Urządzenia te mogą znacząco różnić się między sobą. Maszyny do mieszania projektowane i produkowane są ściśle pod wymagania procesów technologicznych. Różnice polegać mogą na mocy urządzeń, pojemności oraz czasu niezbędnego do procesu mieszania. Parametry mieszalników przemysłowych wpływają na ich wydajność i efektywność.

Mieszalniki przemysłowe, spożywcze i laboratoryjne

Mieszalniki przemysłowe to jedne z wielu maszyn produkowanych przez JK Robotics. Mają wszechstronne zastosowanie. Wynika to z dostosowania ich do specyfiki produkcji przemysłowej. Realizujemy zamówienia w zakresie wytwarzania mieszalników przemysłowych do płynów. Ich pojemność obejmuje zakres od 5 do nawet 30.000 litrów. Z uwagi na wielkość procesu, mieszalniki przemysłowe od JK Robotics znajdują zastosowanie w przemyśle:

  • spożywczym;
  • farmaceutycznym;
  • kosmetycznym;
  • chemicznym.

Wykonujemy mieszalniki przemysłowe do różnego rodzaju substratów płynnych. Istotne są przy tym właściwości stosowanych półproduktów. Różnią się one bowiem lepkością, czy gęstością. Ważne jest także przeznaczenie otrzymywanego w procesie mieszania produktu. Biorąc pod uwagę specyfikę produkcji, JK Robotics dostarcza na rynek dedykowane mieszadła przemysłowe. Produkowane są one z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI 304. Używamy także kwasoodpornej stali AISI 316.

Przemysłowe mieszalniki spożywcze

Mieszalniki spożywcze JK Robotics produkowane są ściśle według zamówienia Klienta. Wytwarzamy je w zgodzie z wysokim standardem obowiązującym w branży. Ich konstrukcja pozwala na łatwe czyszczenie i mycie. Nie posiadają one trudno dostępnych miejsc i szczelin. Umożliwia to utrzymanie ich w higienicznej czystości. Do produkcji mieszalników spożywczych używamy blach i komponentów stalowych o wysokiej gładkości powierzchni. Mogą one pozostać bez obróbki wykończeniowej. Na potrzeby szczególnych zamówień powierzchnia może być też satynowana. Elementy przemysłowych mieszalników spożywczych posiadają odpowiednie certyfikaty. Umożliwia to ich zastosowanie w kontakcie z żywnością. Mieszalniki spożywcze wykorzystywane są do produkcji majonezów, sosów, czy mieszania ciasta oraz mięsa.

Mieszalniki farmaceutyczne od JK Robotics

Mieszalniki farmaceutyczne produkowane są według wysokich standardów. Gwarantuje to wysoką higieniczność urządzenia. Ułatwia także utrzymanie go w czystości. To podstawowy wymóg tego rodzaju produkcji. Mieszalnik farmaceutyczny wyposażony jest w mieszadło dostosowane do potrzeb Klienta. Charakteryzuje się też optymalną dla jego potrzeb pojemnością. Niekiedy urządzenia te są częścią większej linii produkcyjnej. Już na etapie projektu JK Robotics uwzględnia późniejsze ich wykorzystanie. Mieszalniki farmaceutyczne wykorzystywane są do produkcji leków, maści, syropów i żeli.