Linie rozlewnicze i zakręcarki

Linie rozlewnicze służą do precyzyjnego dozowania substancji płynnych. Dostosowane są do cieczy o różnej lepkości, czy gęstości. To w pełni automatyczne urządzenia usprawniające proces produkcji. Dzięki nim nie jest konieczne ręczne nalewanie produktu do butelek, słoików, czy innych opakowań. Znacznie przyspiesza to produkcję.

Przemysłowe linie rozlewnicze i zakręcarki

Linie rozlewnicze są popularnymi urządzeniami w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej wyposażone są w nie zakłady produkcyjne. Są częścią instalacji dozujących różnorodne płyny. Znajdują zastosowanie w branżach:

 • spożywczej;
 • kosmetycznej;
 • chemii przemysłowej;
 • farmaceutycznej.

 Linia rozlewnicza gwarantuje też sterylność oraz czystość nalewanego płynu. Zapobiega przedostaniu się do niego ciał obcych. Dodatkowo wykonuje kilka procesów w bardzo krótkim czasie. Sama nalewarka jest jedynie częścią całej linii. Prócz niej w przemyśle stosowane są dodatkowo zakręcarki i etykieciarki. Dzięki tak skonstruowanej linii rozlewniczej można szybko konfekcjonować produkty płynne. Do butelek, puszek, czy pojemników dozowana jest ściśle określona ilość cieczy. Jest ona od razu zabezpieczana przed rozlaniem i odpowiednio oznaczana. Po opuszczeniu linii rozlewniczej produkt jest gotowy do umieszczenia w opakowaniu zbiorczym. Skraca to znacznie nie tylko czas produkcji, ale i jej koszt.

Automatyczne linie rozlewnicze od JK Robotics

Automatyczne linie rozlewnicze od JK Robotics są optymalizowane pod każdy rodzaj produkcji. To wydajne i dokładne urządzenia. Z łatwością dopasować je można do każdego rodzaju płynu. Dozować mogą też dowolną ilość produktu. Zautomatyzowane linie rozlewnicze produkowane są często pod indywidualne zamówienie. Pozwala to dopasować je do specyfiki produktu i samego zakładu. W doskonały sposób optymalizują pracę przedsiębiorstwa. Zastępują przy tym ludzką siłę roboczą. Urządzenia te mogą pracować bez przerw. W trakcie pracy nie wymagają nadzoru. Linie rozlewnicze od JK Robotics dozują między innymi:

 • produkty browarnicze;
 • napoje, także gazowane;
 • produkty mleczne;
 • oleje spożywcze i silnikowe;
 • szampony i inne kosmetyki płynne.

Istotne znaczenie ma rodzaj produktu wytwarzanego w zakładzie. Linie rozlewnicze różnią się bowiem konstrukcją. Stąd też ważna jest specyfika płynu rozlewanego za pomocą zautomatyzowanej linii. W JK Robotics wytwarzamy urządzenia do każdego rodzaju cieczy. Zarówno gęstej, lepkiej, jak i gazowanej. Praca, którą wykonuje linia rozlewnicza, nie jest trudna. Mimo to urządzenie musi być dostosowane do dozowanego produktu. Tu znaczenie ma rodzaj dyszy dozującej płyn. Różnić się mogą także sposoby jego nalewania do pojemników. Maszyna musi być ponadto dopasowana do stosowanych w zakładzie transporterów opakowań. Wyposażona jest w czytelny i prosty w obsłudze panel sterujący. Nasze linie rozlewnicze charakteryzują się wysoką wydajnością. Dostosowane są też do dozowania płynów o różnej konsystencji i lepkości. Obsługują napełnianie opakowań o zróżnicowanych kształtach. Urządzenia te dopasowane są ściśle do wymagań Klientów.

Zakręcarki do automatycznych linii rozlewniczych

Zakręcarki są elementem wielu linii rozlewniczych. Zabezpieczają opakowania przed wyciekiem płynów. Urządzenia te są ściśle dopasowane do rodzaju zamknięcia. Zarówno jego wielkości, jak i sposobu zakręcania opakowań. Proces wykonywany przez zakręcarki jest całkowicie zautomatyzowany. Nie wymaga też nadzoru. Zastosowanie zakręcarki w linii rozlewniczej zwiększa efektywność produkcji. Jednocześnie obniża jej koszt. Cechy zakręcarek przemysłowych od producenta JK Robotics to:

 • wykonanie ze szlachetnej stali kwasoodpornej;
 • automatyczny transport opakowań;
 • prowadnica do różnego rodzaju zakrywek;
 • kontrola stanu nakrętek w prowadnicy;
 • regulowany moment obrotowy zakręcania dopasowany do wymagań;
 • prosty w obsłudze panel sterujący;
 • wysoka jakość i wydajność.

Automatyczne zakręcarki są częścią linii rozlewniczej. Szczelne zamykają opakowanie, które wcześniej napełniono produktem. Zakręcarki są przystosowane do różnego typu zakrętek. Zamykanie opakowań odbywa się ruchu. Oznacza to, że nie ma potrzeby dokonywania przerw w produkcji. Nasze urządzenia współpracują z różnymi liniami rozlewniczymi. Do zakręcania opakowań służy jedna lub kilka głowic. Dużym atutem jest łatwość obsługi sprzętu. Nie bez znaczenia jest także szeroka możliwość ustawiania parametrów jej pracy.