Etykieciarki

Urządzenia etykietujące, które oferujemy, są projektowane i dostosowywane indywidualnie do potrzeb naszych klientów. W naszej ofercie znajdują się maszyny, które mogą być dostosowane do praktycznie każdego rodzaju opakowania, nawet tych nietypowych, wykonanych z różnych materiałów, takich jak szkło, PET, PE czy HDPE. Nasze urządzenia umożliwiają pracę z różnymi rodzajami etykiet, takimi jak papierowe, foliowe, transparentne czy metalizowane.

Etykieciarki półautomatyczne są idealne do krótkich serii produktów oraz częstych zmian formatów. Z kolei automatyczne maszyny etykietujące są kluczowym elementem linii produkcyjnej, zapewniając szybkie i efektywne etykietowanie opakowań. Nasze etykieciarki mogą być dostarczane jako samodzielne jednostki lub jako integralna część wyposażenia linii konfekcjonującej.

Dodatkowo, w naszej ofercie znajdują się również urządzenia typu Print & Apply, które są przeznaczone do etykietowania kartonów, opakowań zbiorczych oraz opakowań wielogabarytowych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze rozwiązania są innowacyjne i spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Automatyczne etykieciarki przemysłowe od JK Robotics

Etykieciarki przemysłowe od JK Robotics to automatyczne urządzenia. Są stosowane głównie w liniach rozlewniczych. Te nowoczesne urządzenia produkowane są zgodnie z wymaganiami Klientów. Można je dostosować do każdego niemal opakowania. Nie ma tu różnicy materiał, z którego pojemnik jest wykonany. Może być on szklany, foliowy lub wykonany z plastiku. Podobnie jest z samymi etykietami. Te mogą być papierowe, foliowe, czy metalizowane. Etykieciarki przemysłowe są pod tym względem bardzo uniwersalne. Współpracują z różnymi rozmiarami etykiet. Idealnie nadają się do krótkich i dużych serii produktów. To jeden z kluczowych elementów linii produkcyjnej. Oszczędza czas. Nie wymaga też specjalnego nadzoru. Mogą pracować przez długi czas, zastępując ludzką siłę roboczą. Są niezwykle efektywne. JK Robotics dostarcza je jako element linii produkcyjnej. Mogą też stanowić pojedyncze urządzenie służące jedynie do etykietowania. W ofercie naszej firmy znajdują się różne etykieciarki. Także typu Print&Apply. Doskonale nadają się do oznaczeń kartonów i wielkogabarytowych opakowań zbiorczych.

Przemysłowe maszyny do etykietowania

Etykieciarki przemysłowe służą do seryjnego nanoszenia etykiet na opakowania produktów. Wykorzystuje się je powszechnie w wielu branżach. Można za ich pomocą oznaczać kosmetyki, artykuły spożywcze, farmaceutyczne i inne. Znacząco ułatwiają pracę. To, bez wątpienia, ogromna ich zaleta. Jednak etykieciarki przemysłowe od JK Robotics mają jeszcze inne atuty. To przede wszystkim:

  • możliwość naklejania etykiet różnych rozmiarów;
  • dopasowanie do kształtu opakowania;
  • etykietowanie opakowań z różnych materiałów;
  • system kontroli;
  • satysfakcjonująca wydajność;
  • intuicyjny system obsługi.

Maszyny do etykietowania

Maszyny do etykietowania wykonują ważny proces. Czytelne i precyzyjnie naniesione etykiety ułatwiają pracę. Zapewniają szybki obrót towarem w całym ciągu logistycznym. Właściwie oznaczone opakowanie zbiorcze ułatwi inwentaryzację w transporcie. Odpowiednio naklejona etykieta jest nie tylko estetyczna. Ułatwi też pracę w obrocie detalicznym. Właściwe oznaczenie opakowań jest obowiązkowe. Warto jednak dołożyć starań, by było też staranne. To z pewnością doprowadzi do wzrostu sprzedaży każdego produktu. Wspomoże też realizację procesów w łańcuchach dostaw. W wielu magazynach stosuje się bowiem automatyczne skanery. Dobrze oznaczony produkt z pewnością przyspieszy proces dostawy. Maszyny do etykietowania od JK Robotics spełniają wymagane w obrocie towarowym standardy. Odpowiednie ich ustawienie pozwoli na etykietowanie niemal każdego produktu.

Zalety automatycznych etykieciarek przemysłowych

Zastosowanie automatycznych etykieciarek przemysłowych niesie wiele korzyści. Przede wszystkim bezpieczeństwo pracy. Nie wymagają one bowiem ingerencji człowieka. Maszyny te działają z wysoką precyzją. To gwarantuje estetyczny wygląd produktu przez nie oznaczonego. Etykieta naklejana jest zawsze w tym samym miejscu. Równo i dokładnie. To wielka zaleta tych urządzeń. Oznaczanie towaru przez człowieka nie jest tak dokładne. Nie ma przy tym znaczenia powierzchnia pod etykietą. Może ona mieć różną strukturę. Także fakturę materiału, z jakiego wykonano opakowanie. Etykieciarki od JK Robotics poradzą sobie z tym bez problemu. Nie ma też znaczenia kształt opakowania. Może ono być całkowicie płaskie, jak i posiadać wybrzuszenia. Siła nacisku podczas aplikowania etykiety jest regulowana. Chroni to przed uszkodzeniem produktu. Nie powoduje też przypadkowego odklejenia etykiety. Nie bez znaczenia jest oszczędność, jaką generuje przemysłowa etykieciarka. Szybkość jej działania jest bezsprzeczna. Zastępuje tym samym pracę kilku osób. Warto przy tym pamiętać, że urządzenia do aplikacji etykiet mogą pracować non-stop. Przez cały czas pracy utrzymują wysoką dokładność i wydajność.